KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11922300

nr 1192 2300

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Marin. Olja på duk, 60x94 cm

Kondition: slitage, skador

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 2 juli 2018
kl 21:02:24

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson