KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11922300
nr 1192 2300
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Marin. Olja på duk, 60x94 cm
Kondition: slitage, skador
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 juli 2018
kl 21:02:24
150 kr
200 kr
300 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson